A jednak instruktor nauki jazdy nie może być zatrudniony na podstawie Umowy o Dzieło
Na podstawie wyroku Sądu Najwyższego z 18 kwietnia 2012 r., sygn. akt II UK 187/11 instruktor nauki jazdy nie może być zatrudniony na jej podstawie.
Umowa o dzieło jest umowa cywilnoprawna określona Kodeksem cywilnym art. 627-646. Zakres tej umowy określa Art. 627. Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Umowa o dzieło jest umową: zobowiązującą, odpłatną, wzajemną oraz konsensualną. Warunkiem zaistnienia umowy o dzieło jest określenie w umowie dzieła jakie ma wykonać przyjmujący zamówienie.
Sprawą zainteresował się ZUS. OSK na podstawie tych Umów zatrudniali instruktorów nie płacąc za nich składek ubezpieczeniowych tnąc koszty swojej działalności.
Sąd w uzasadnieniu wskazał że umowa zakładała rezultat, którego nie da się zapewnić. Może się bowiem okazać, że dana osoba nigdy nie zda egzaminu po ukończeniu szkolenia.
Aktualności
- Zarząd Stowarzyszenia składa najserdeczniejsze życzenia szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Instruktorom Nauki Jazdy !!!
- Nowy skarbnik PSINJ
- Warsztaty instruktorskie 2023 r.
- KURS NA INSTRUKTORA NAUKI JAZDY
- Taryfikator mandatów 2022r!
- Nowy Członek Zarządu PSINJ
- ROZEWIE 2021 - Podsumowanie tegorocznych warsztatów
- Deklaracje członkowskie PSINJ w formatach .doc i .pdf
- Warsztaty Rozewie 2021
- Zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym!